Czakry jako regulatory energii

Wewnątrz człowieka funkcjonują kanały energetyczne tzw. meridiany. Są one zasilane w energię poprzez czakry, które występują na początku lub na przecięciu się kanałów energetycznych. Prawidłowa praca czakr odpowiada za zdrowie i stan psychofizyczny człowieka.


Wyróżnia się siedem podstawowych czakr związanych z ciałem człowieka:


1. Czakra podstawy
Znajduje się u podstawy kręgosłupa  i zwrócona jest ku dołowi. Kolorem dominującym jest czerwony. W zakresie zdrowia, czakra ta odpowiada głównie za kręgosłup i nerki. W zakresie emocji czakra ta związana jest z naszym instynktom zwierzęcym typu przetrwanie, materia.


2. Czakra seksualna
Znajduje się około 10 cm poniżej pępka. Kolorem dominującym jest pomarańczowy. W zakresie zdrowia, czakra ta odpowiada głównie za system rozrodczy. W zakresie emocji czakra ta związana jest ze zmysłowością i popędem seksualnym.


3. Czakra emocjonalna
Znajduje się kilka centymetrów nad pępkiem. Kolorem dominującym jest żółty. W zakresie zdrowia, czakra ta odpowiada za system trawienny, żołądek, śledzionę, trzustkę. W zakresie emocji czakra ta związana jest ze strachem, złością, oczekiwaniami i pragnieniami.


3. Czakra serca
Znajduje się na środku klatki piersiowej. Kolorem dominującym jest zielony. W zakresie zdrowia, czakra ta odpowiada za serce, układ krążenia, krew. W zakresie emocji związana jest z emocjami wyższymi typu miłość.


4. Czakra gardła
Znajduje się na wysokości gardła. Kolorem dominującym jest jasnoniebieski. W zakresie zdrowia odpowiada za płuca i system oddechowy oraz trzustkę. Prawidłowa praca czakry wzmacnia jasnosłyszenie.


5. Czakra trzeciego oka
Znajduje się na czole, między brwiami. Kolorem dominującym jest indygo. W zakresie zdrowia odpowiada za przysadkę, układ nerwowy, oczy i ośrodki słuchu. Prawidłowa praca czakry wzmacnia jasnowidzenie.


6. Czakra korony
Znajduje się na czubku głowy, w okolicach ciemiączka. Kolorem dominującym jest fiolet lub biały. W zakresie zdrowia odpowiada za szyszynkę, mózg. Silna praca czakry umożliwi połączenie ze świadomym aspektem wszechobecnego pola energetycznego.


Wśród innych istotnych czakr, należy wymienić:
– czakra śledziony, która odpowiada za śledzionę i doenergetyzowanie innych czakr oraz ciała,- czakry stóp, które odpowiadają, za przepływ energii z ziemi do ciała,
– czakry dłoni i opuszków palców, które umożliwiają między innymi świadomą pracę z energią.


Większość czakr podstawowych (seksualna, emocjonalna, serca, gardła, trzeciego oka), znajduje się zarówno z przodu, jak i z tyłu ciała. Łączą się one z kanałem centralnym, biegnącym wzdłuż kręgosłupa, który z jednej strony zakończony jest czakrą podstawy,  a z drugiej czakrą krony.
Prawidłowa praca czakr wpływa na zdrowie człowieka, jego siły witalne oraz stan psychoemocjonalny. Do najczęstszych zaburzeń pracy czakr należą:
– zła polaryzacja czakry,
– niedoenergetyzowanie,
– przeenergetyzowanie,
– blokady i zaburzenia,
– wykrzywienie wiru czakry lub jego rozerwanie,
– nieharmonijna praca czakr względem siebie.


Dla prawidłowej pracy czakr istotny jest nasz stan emocjonalny, odpowiednia higiena życia, odłączanie połączeń wampirycznych (występuje głównie na trzeciej czakrze). Długotrwałe zaburzenia pracy czakr lub zajścia traumatyczne, wymagają pomocy specjalistycznej w celu przywrócenia ich prawidłowej pracy.
Jeżeli ktoś ma bardzo zaburzony system czakr, a mimo to sprawnie funkcjonuje, to powinien z dużą ostrożnością podchodzić do „naprawiania” całego systemu. Czasami lepiej nie naprawiać tego, co chodzi, jeżeli nie chce się tego zrobić kompleksowo. Ludzki organizm na zdolność samoadaptacji. Przykładowo, jeżeli mamy mocno zablokowaną czakrę, np. w wyniku traumatycznych przeżyć, to prawdopodobnie, część funkcji zablokowanej czakry zostanie przejęta przez czakry sąsiadujące. Zaczną one pracować bardziej intensywnie. Jeżeli udrożnimy i doenergetyzujemy dotychczas zablokowana czakrę, to trzeba stopniowo zharmonizować pracę pozostały czakr, aby nie nastąpiło przeenergetyzowanie całego organizmu lub jego części.


Czy jednak warto „naprawiać” jeżeli coś chodzi. Tak, ale należy to robić bardzo uważnie i kompleksowo. Porównując to do remontu starego domu. Jeżeli boimy się zacząć robić cokolwiek, bo prawdopodobnie pociągnie to za sobą dodatkowe prace, to tak naprawdę czekamy aż jakaś wichura czy zalanie całkowicie zrujnuje osłabioną konstrukcję. Tak samo człowiek z nieprawidłowo funkcjonującym system energetycznym może całkiem normalnie żyć. Gdy jak przyjdzie moment choroby czy osłabienia, to przynosi on dużo większe spustoszenie i konsekwencje niż u człowieka z bardziej zharmonizowana energią.

Zainteresował Cię ten artykuł? Możesz go udostępnić

Email
Facebook

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

Dołącz do grona subskrybentów, aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu.


Loading