Co się kryje pod pojęciem „energia”

Gdy mówimy o energii, warto wziąć pod uwagę jej cztery podstawowe aspekty: strukturę, falowość, potencjał energetyczny oraz zawartość informacyjną

Spełniając prośbę A, słów kilka o energii, w ujęciu uzdrawiania, terapii energetycznych, jasnowiedzenia oraz pracy z energetycznymi połączeniami, ziemskimi i karmicznymi.

Gdy mówimy o energii, warto wziąć pod uwagę jej cztery podstawowe aspekty: strukturę, falowość, potencjał energetyczny oraz zawartość informacyjną. Są jeszcze jakości bardziej „subtelne”, z którym pracuje się na poziomie transcendentalnym czy mistycznym, jednak pominę je tutaj, bo są trudno opisywalne, albo przynajmniej ja nie potrafię przełożyć tego na słowa.

STRUKTURA: czyli te symboliczne kulki z lekcji fizyki, połączone wiązaniami energetycznym. Przykładowo, inną strukturę energetyczną ma zdrowa komórka ludzka a inną chora.

FALOWOŚĆ: tam, gdzie jest struktura energetyczna tam występuje promieniowanie elekromagnetyczne. Odmienne struktury energetyczne mają odmienną częstotliwość promieniowania. Należy pamiętać, że większość pól aurycznych ma zarówno charakter falowy jak i strukturalny.

Nasze czakry można porównać do mało precyzyjnego odbiornika radiowego. Będą odbierać nie tylko częstotliwości, na które są nastrojone, ale także częstotliwości zbliżone do nich energetycznie, a przy długim oddziaływaniu nastąpi synchronizacja do częstotliwości o silniejszym promieniowaniu.

Przykładowo, krótkotrwałe przebywanie z osobą negatywną wywoła w nas co najwyżej dyskomfort. Natomiast dłuższe z nią obcowanie może spowodować, że jej promieniowanie energetyczne zmieni częstotliwość pracy naszych czakr na mniej pożądaną. Oczywiście działa to także w drugą stronę. Nasza silna energia pozytywna może wpływać na otoczenia. Jednak warto pamiętać, że radio łatwiej odbiera fale długie niż wyższe częstotliwości. To samo z ludźmi. Przy takiej samej sile promieniowania, osoba negatywna łatwiej dostroi do siebie innych niż osoba pozytywna.

POTENCJAŁ ENERGETYCZNY: polaryzacja i „ilość” energii. Przykładowo, przy badaniu prawidłowości pracy czakr, istotne jest przede wszystkim stwierdzenia czy jest w nich zbyt dużo czy zbyt mało energii oraz jakiej jest ona „jakości”.

Innym zagadnieniem jest polaryzacja człowieka, wpływająca między innymi na siły witalne, preferencje seksualne i siłę sprawczą.

ZAWARTOŚĆ INFORMACYJNA: pracując z jasnowiedzeniem czy jasnosłyszeniem dostrajamy się do odpowiedniej częstotliwości fali, która niesie istotne dla nas informacje.

Jeżeli mamy problem z bezpośrednim dostrojeniem się do tych częstotliwości, to warto skorzystać z interfejsów. Jednym z takich bardziej ostatnio popularnych są kroniki akashy.

Uzdrawianie -> jako bioenergoterapeuci przeważnie diagnozujemy na podstawie czucia odmienności promieniowania zdrowej i chorej komórki (czyli różne częstotliwości). Jednak procesy zdrowotne wspieramy poprzez dostarczenie do komórki energii, zmieniającej jej strukturę energetyczną na pożądaną.

Terapie -> inną częstotliwość ma emocja miłości a inną lęku czy nienawiści. Dobry terapeuta nie tylko wsłucha się w nasze słowa, ale także „obejmie” nas swoją uporządkowaną, stabilną energią.

Zbyt często, terapeuci zamiast stwarzać wokół siebie wpierające pole, to przyjmują na siebie energię pacjenta. W konsekwencji, przekłada się to na obniżenie siły witalnej, zdrowia i stanu emocjonalnego takiego terapeuty.

Połączenia -> połączenia energetyczne, ja osobiście widzę jako strukturę energetyczną w postaci przewodu łączącego z inną osobą lub z emanacjami osób dawno nieżyjących. Czasami przypomina to sieć łączącą się w wielu punktach przestrzeni i czasu.

Osobiście uważam, że do poprzednich wcieleń łatwiej dotrzeć poprzez „pamięć” duszy niż szukanie ich w polu. W drugiej opcji, zbyt łatwo przeskoczyć z prawdziwego zdarzenia w obraz stworzony przez silne, długotrwałe pragnienie danej osoby wygenerowane w tamtym okresie. Przykładowo ktoś był służącą, ale całe życie marzył, aby zająć miejsce Kleopatry.

Emocje -> długotrwałe emocje postrzegam jako struktury energetyczne w aurze człowieka, które przybierają różne kształty i kolory.

Czasami można je łatwo usunąć, lecz często są zbyt mocno wszyte w całościową strukturę energetyczną człowieka, aby można było to zrobić jednym ruchem. Nie do pominięcia jest łaczenie się struktur emocjonalnych z polem mentalnym czy też egregorami zewnętrznymi.

Depresja -> postrzegam to jako szarą energię blokującą prawidłową pracę czakr oraz prawidłowy przepływ energii w meridianach. Przekłada się to na emocje, zdolność kreatywnego myślenia oraz siłę sprawczą. Moim zdaniem, aby wyjść z długotrwałej depresji, potrzebna jest praca zarówno na poziomie terapii psychologicznej, jak i wsparcie zmian energetycznych, głównie na poziomie struktur emocjonalnych, czakr i aury.

Manifestacja -> przyciąganie do siebie pożądanych stanów emocjonalnych, relacyjnych czy finansowych, stosuję jako dostrajanie częstotliwości ciała, emocji oraz pola energetycznego, do wibracji celów, które chcemy, aby zamanifestowały się w naszym życiu.

Powinniśmy zastosować taką technikę, która szybko pozwoli nam czuć się emocjonalnie i energetycznie tak, jakby pożądany cel został już zmaterializowany. Aby doszło do synchronizacji fal (w konsekwencji zdarzeń) charakterystyka fal dwóch obiektów musi być zbliżona.

Tyle skrótowo ode mnie.

Warto jednak pamiętać, że każdy jest inny i każdy może postrzegać i odbierać to inaczej… a do tego nieporozumienia wynikające z całego spektrum niejednolitych i nieskwantyfikowanych pojęć, gdzie czasami dane określenie oznacza całkiem coś innego dla każdej osoby. Ale czy warto toczyć boje o definicje i klasyfikacje; czyż nie lepiej koncentrować się na tym co ważne.

Zainteresował Cię ten artykuł? Możesz go udostępnić

Email
Facebook

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

Dołącz do grona subskrybentów, aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu.


Loading